Najdi Pomoc

Nízkoprahový klub Bárka

Krizová a asistenční centra, komunity, linky důvěry
Sv. Čecha 280 Kyjov Naplánovat trasu

Klub Bárka je zařízení poskytující sociální služby a bezpečné zázemí pro trávení volného času dětem a mládeži ve věku 11 - 26 let z Kyjova a blízkého okolí.

Klub Bárka je zařízení poskytující sociální služby a bezpečné zázemí pro trávení volného času dětem a mládeži ve věku 11 - 26 let z Kyjova a blízkého okolí.

Základní činnosti při poskytování sociálních služeb

  • Kontaktní práce– cílem je navázání kontaktu s uživatelem služby, získání důvěry a vytvoření prostoru pro realizaci drobných individuálních plánů – cílených intervencí. Jde o vytvoření základního pracovního rámce potřebného pro realizaci konkrétního výkonu.
  • Situační intervence– cílem je řešit vzniklé konfliktní situace v klubu, vést uživatele ke konstruktivním způsobům řešení konfliktů.
  • Krizová intervence– cílem je poskytnout uživateli na nezbytně dlouhou dobu podporu v extrémní kritické životní situaci a zajistit uživateli odbornou následnou péči (kontakt s azylovým domem, policií, zdravotním personálem, rodinou). Většinou probíhá v kontaktní místnosti. Tato intervence se poskytuje i zájemci o službu (před fází prvokontaktu a sepsáním Smlouvy)
  • Základní poradenství(v terminologii MPSV - intervence) – cílem je zorientovat uživatele v situaci, v níž se nachází, provést rozbor dalších možností při řešení této situace i s možnými následky a podpořit při realizaci dalšího postupu řešení, předání kontaktů na další zařízení s možností doprovodné služby - viz níže). Poradenství probíhá v kontaktní místnosti, popřípadě v ostatních prostorech klubu (dle zájmu a potřeb uživatelů).
  • Internetové poradenství, kontaktní práce, informační servis, (viz manuál práce s Facebookem)
  • Informační servis uživateli– poskytování potřebných informací o návazných službách (adresy institucí, škol, poraden, center volného času, DDM apod.), které naše zařízení neposkytuje. Děje se tak prostřednictvím rozhovoru, volného přístupu k PC (možnost pomoci klientovi v hledání a orientaci v síti internet). Děje se i při běžném rozhovoru (povídání o problému, nebezpečí, možnostech). Informační servis se poskytuje i zájemci o službu (ještě nebyla sepsána Smlouva o poskytování sociálních služeb).
  • Zprostředkování dalších služeb– cílem je podpořit uživatele při jednání s úřady, institucemi a organizacemi poskytujícími návazné služby (psycholog, PPP, psychiatr, kurátor pro mládež, lékař, ad.). V případě zájmu uživatele může pracovník návazné služby dojednat a doprovodit jej při návštěvě v těchto zařízeních. Zprostředkování se může poskytnout i zájemci o službu, nejen uživateli, avšak zpravidla je tato služba poskytována až v souvislosti s podáváním informací o nízkoprahových službách, zjišťování zakázky, s individuálním plánováním.
  • Preventivní programy – Cílem je objektivní informovanost a zprostředkovaná zkušenost cílové skupiny prostřednictvím tématickýchbesed, přednášek a diskuzí. Zejména týkajících se problematiky dospívání (drogová problematika, alkoholismus, tabakismus, partnerské vztahy, sexualita a d.), možností osobního růstu uživatele, možnosti zapojení do společenského života podle vlastních možností a schopností. Při přednáškách je kladen důraz na zapojení uživatelů a získání zkušenosti prostřednictvím prožitku. Besedy s odborníky: psycholog, duchovní, psychiatr, lékař, kosmetička.
  • Volnočasové aktivity– Cílem volnočasových aktivit je zejména navázání kontaktu s cílovou skupinou, dále pak smysluplné využití volného času uživatelů, jejich aktivizace, rozvoj osobnosti (tvořivosti, seberealizace, schopnosti spolupráce a komunikace s vrstevníky).

Všechny uvedené sociální služby jsou poskytovány podle provozního řádu, s výjimkou mimořádných, jednorázových akcí. V tomto případě je veřejnost informována prostřednictvím letáků a plakátů a také viditelně vyvěšenými změnami, na veřejnosti přístupném místě (nástěnka) s dostatečným časovým předstihem (min. 1 týden před konáním akce.)

Služby poskytujeme v následujícíh jazycích: Čeština

zavřít

Nahlásit příspěvek

Máte pocit, že takový příspěvek by tu neměl být? Popište nám prosím, co vám na příspěvku vadí.