Najdi Pomoc

Výsledky vyhledávání: Tradiční čínská medicína

Slovník pojmů

Najdi další pomoc - tradiční čínská medicína

Čínská medicína má svoje kořeny hluboko v minulosti staré Číny (až 3 000 let). Je charakterizovaná holistickým přístupem, který zohledňuje jak anatomickou a fyziologickou stránku nemoci, tak i její psychologický rozměr. Jako hlavní metodu pro stanovení diagnózy nemoci i následného léčebného postupu používá tzv. diferenciální diagnostiku. Léčebný postup nestanovuje paušálně podle zjištěné nemoci, nýbrž vždy jej určuje podle chorobných syndromů konkrétního člověka v kontextu daných podmínek. Terapie může být průběžně měněna. Jedná se tedy o dynamický terapeutický systém.

Odborné články

Nic nenalezeno

odborné kontaky

img

THERAPY CENTRE

Najdi další pomocPraha 3, Vinohrady

Náš tým odborných terapeutů pomáhá dětem i dospělým pomocí alternativních terapií. Na základě komplexní diagnostiky každému klientovi vypracujeme individuální terapeutický plán, který odráží jeho potřeby. Umíme pomoct s obyčejnou rýmou, gynekologickými problémy, ale také chronickými problémy jako jsou bolesti zad nebo vyhřezlá plotýnka. Speciální péči věnujeme postiženým klientům, pro které organizujeme intenzivní neurorehabilitační pobyty. Jako v bavlnce se budou cítit ženy s různými gynekologickými obtížemi, ale i ty, které si přejí otěhotnět.

img

PhDr. Miloš Sládek

Najdi další pomocPraha 4

Lektor a terapeut, zaměření: Ájurvéda, Čínská medicína, Akupresura, Psychoterapie a alternativní diagnostika, Faster EFT, Reiki, Grafologie a grafoanalýza

img

Institut rozvoje osobnosti a aplikované alternativní terapie - Mgr. Eva Osvaldová

Najdi další pomocBrno

Poskytujeme poradenství v oblasti rozvoje osobnosti a zdravého životního stylu, diagnostiku dle tradiční čínské medicíny, dietologie, léčebné terapie a masáže.

img

Ing. Marie Nováková

Najdi další pomocPraha 6, Dejvice

Provádím speciální masáže které zbavují stresu a napětí v těle, uvolňují na duševní i emoční úrovni a jemně harmonizují organismus. Nabízím fytoterapii (léčbu bylinkami) jejímž základem je tradiční čínská medicína a energetickou (andělskou) terapii.

img

Jiří Hötzel

Najdi další pomocPraha 3, Žižkov

Nabídka služeb tradiční čínské medicíny, Tuina, Shiatsu, reflexní terapie, akupresury, baňkování a techniky emoční svobody EFT. Pořádání seminářů a kurzů. Prodej prostředku na pročištění organismu Enterosgel.

img

Truck Rapid Oil, s.r.o.

Najdi další pomocOlomouc

Provozujeme kineziologické centrum. Nabízíme čínskou medicínu, psychoterapii a alergologii. Zabýváme se automatickou kresbou, metamorfní technikou, reconektivní léčbou i homeopatií. Aplikujeme vakcinace. Poskytujeme poradenství pro zaměstnavatele.

img

Zuzana Grigarová

Najdi další pomocPraha 2

Odborná aromaterapeutka a masérka. Při své práci s klienty kombinuje aromaterapii a reflexní terapii.

img

Lenka Červená - Kineziologie

Najdi další pomocPraha 5, Smíchov

Kineziologie, Bachova květová terapie, aromaterapeutické masáže.

img

MUDr. Zbyněk Mucha s.r.o.

Najdi další pomocPodivín

Ambulance pro děti a dorost. Klasická medicína bílých šamanů, homeopatie, laktační poradenství, EAV metoda, ušní akupunktura, terapie dle Dr. R. R. Rifa

img

Jiřina Záhorčíková

Najdi další pomocOstrava, Moravská Ostrava

Nabízím čínskou tlakovou, shiatsu a manuální lymfatickou masáž. Zaměřuji se na cranio - sakrální osteopatii, Dornovu metodu a baňkování. Specializuji se také na muzikoterapii.

img

Duhová medicína, z.s.

Najdi další pomocJičín, Nové město

Najdete u nás tradiční čínskou medicínu, kraniosakrální terapii, rehabilitaci, muzikoterapii, emoční terapii, astroterapii, homeopatii, pravidelné cvičení jógy, qi gongu, masáže, semináře. Pořádáme kurzy pro školy a firmy.

img

Dominik Tetík - Green Healers

Najdi další pomocPraha 2, Vinohrady

Poskytování masáží a komplexní terapie s použitím čínské medicíny spojené s relaxační hudbou i aromaterapií. Nabídka kódové, Guatemayské a šiacu masáží, reflexologie či Neuro Muscular Trigger point therapy.

img

AAA Homeopatie, s.r.o.

Najdi další pomocKosmonosy

Klasická a postklasická homeopatie, detoxikace, relaxace, harmonizace a energoinformační medicína.

img

Mgr. Anna Bednářová

Najdi další pomocČeské Budějovice II

Léčitelka věnujících se prevenci zdraví, životnímu stylu, kineziologii a zdravé výživě. Nabídka diagnostické kineziologie za využití metody One brain a produktů čínské medicíny. Zajišťuji služby v oblasti karmalogie.

img

Olga Panáková

Najdi další pomocJindříchův Hradec III

Jmenuji se Oľga Panáková, jsem z Jindřichova Hradce a jsem specialistkou na pohybový aparát. Provádím odblokování čaker pomocí akumpresury a intuice. Nabízím poradenství v oblasti sexuálních a partnerských problémů. Zabývám se léčením pomocí energií.

img

Alternativní a detoxikační terapie Naděžda Eliášová

Najdi další pomocBrno

Nabízím řešení neplodnosti, vyhodnocení zdravotního stavu certifikovaným přístrojem, individuální poradenství stravování dle metabolického typu. Provádím kineziologii EFT, tradiční čínskou medicínu, terapii SU-JOK. Poskytuji poradenství v oblasti reflexologie.

img

AVASA

Najdi další pomocPraha 8, Karlín

Jsme centrum s alternativním přístupem ke zdraví člověka. Přinášíme nový, rozšířený pohled na problematiku zdraví a našim záměrem je zajistit pro Vás komplexní péči. Spolupracujeme s terapeuty, kteří se svému oboru věnují již řadu let a jejichž terapie se navzájem doplňují a podporují.

img

Mgr. Libuše Bělousová, DiS.

Najdi další pomocBrno

Poradna a konzultace v oblasti rozvoje osobnosti a udržování fyzické kondice.

img

Jana Pokorná

Najdi další pomocVysoké nad Jizerou

Centrum celostní medicíny. Alternativní medicína.

img

NEVIEN s.r.o.

FyzioterapieHradec Králové, Třebeš

Naše centrum nabízí specializovanou péči v oboru: rehabilitace a fyzikální medicína, fyzioterapie, tradiční čínská medicína (celotělová akupunktura, fytoterapie), lymfologie a kineziotaping.