Najdi Pomoc
Nechci vybírat

psycholog

Kliknutím vyberte detail odbornosti

Najdi další pomoc - kraniosakrální biodynamika

Kraniosakrální biodynamika a kraniosakrální terapie jsou jemné metody, které výrazně zesilují a urychlují samoléčebné schopnosti lidského organismu. Kraniosakrální terapie působí na širokou škálu obtíží – navrací organismus k jeho přirozenému fungování, harmonizuje nervovou soustavu, pomáhá při problémech pohybového aparátu, chronických bolestech, migrénách, umožňuje tělu regenerovat na velmi hluboké úrovni.

Kraniosakrální terapie je moderní terapeutický přístup, který využívá přirozené léčivé a sebe-regulační mechanismy lidského organismu. Oslovuje lidské tělo jako celek a pracuje s jeho zdravým, přirozeným fungováním – to z ní činí mocný nástroj, jenž blahodárně působí i v případech, kdy jiné postupy selhávají.

Terapeut využívá jemný fyzický kontakt. Pomocí něj podporuje přirozené regenerační a samoregulační procesy organismu.

Kraniosakrální terapie se nezaměřuje pouze na obtíž, ale pracuje s celistvým fungováním organismu. To vede k vyřešení problému a nikoliv k pouhému odstranění symptomu.Práce probíhá na masážním stole, klient zůstává oblečen. Práci na stole předchází úvodní rozhovor.

Kraniosakrální terapie a kraniosakrální biodynamika pomáhají při níže uvedených potížích:bolest zad a šíje, bolesti páteře, bolesti kloubů při degenerativních změnách, bolest hlavy, migréna, při problémech s čelistmi, dutinami a dysfunkcích v oblasti ušní, oční, nosní, zánět trojklanného nervu, bolest čelistního kloubu, ke zmírnění bolestí u fibromyalgie.

Pro těhotné a děti je vhodná kraniosakrální biodynamika, protože rozpouští problémy vztahující se k traumatickému porodu, je vhodná jako podpora a příprava na porod a poporodní integrace, kraniosakrální terapie se využívá jako součást léčby pro hyperaktivní děti a děti s poruchami učení a u začínajících růstových problémů u dětí (skolióza, lordóza, Scheuermann).

Kraniosakrální biodynamika se také využívá při léčení epilepsie, autismu a chronického únavového syndromu a je účinnou terapií po úrazech, operacích a traumatech.

Související odkazy – zdroje informací
http://www.kraniosakralni-terapie.org
http://www.kraniosakralni-terapie-praha.cz
http://www.therapy-centre.eu/kraniosakralni-biodynamika/
http://www.imte.cz/terapie-kraniosakralni.asp
http://biodynamika.kranioklinika.sk

Klíčová slova

Kraniosakrální
Terapie
Biodynamika