Najdi Pomoc

Lenka Richterová

Fyzioterapie
Nádražní 582 Havlíčkův Brod Naplánovat trasu

Zabýváme se diagnostikou, terapií a prevencí pohybového systému u dětí a dospělých. Zajišťujeme rekonvalescenci pro zlepšení celkové kondice klientů. Provádíme instruktáž léčebné tělesné výchovy k prevenci vadného držení těla.

Zabýváme se diagnostikou, terapií a prevencí pohybového systému u dětí a dospělých. Zajišťujeme rekonvalescenci pro zlepšení celkové kondice klientů. Provádíme instruktáž léčebné tělesné výchovy k prevenci vadného držení těla.

Služby

Masáže – masáž je terapie, kterou se mohou aplikováním tlaku na svaly a tkáně léčit zranění, zmírňovat bolesti a stres, zlepšovat krevní oběh a uvolňovat napětí. Masáž je nejstarší formou terapie.
Měkké techniky – speciální manuální technika ošetřující měkké tkáně (kůže a podkoží, svaly a fascie), dochází k uvolnění fascií a odstranění spoušťových bodů – trigger-pointů, odstranění myogelóz (nejedná se o masáž, vykonává se bez masážního prostředku, protažení, řasení, tlak v postiženém místě).
Baňkování – používá předem zahřátých nádobek, většinou skleněných, které při chladnutí vyvíjejí podtlak na kůži a podkoží. Působí nepřímo přes jednotlivé reflexní zóny na příslušné orgány.
Kinesiotaping – metoda využívaná ve fyzioterapii, sloužící k ovlivňování muskuloskeletárního systému a lymfatické soustavy, spočívá v lepení elastických bavlněných pásek na postiženou oblast. Tyto pásky aplikujeme specifickým způsobem dle požadovaného efektu. Kinesiotejp Vám nalepíme přímo v rehabilitační ordinaci. U některých aplikací (dle lokality ošetřovaného místa) je možné pásku aplikovat bez cizí pomoci, v tomto případě Vám vysvětlíme a naučíme Vás správnému užití tejpu (tejpy lze zakoupit přímo v naší ordinaci).
LTV + ZTV – cvičení zaměřené na kompenzace vad, které vznikly jednostranným přetěžováním muskulo-skeletárního systému, sedavým způsobem života, nepřiměřenými pohybovými stereotypy etc.
SM systém – léčebné rehabilitační cvičení s terabandy, při kterém dochází ke spirální stabilizaci páteře se současným efektem trakce směrem vzhůru.
Pilates – metoda tělesného cvičení, která byla vyvinuta a propracována na začátku 20. století Josephem Pilatesem v Německu, Velké Británii a Spojených státech amerických. Cvičení je zaměřeno na stabilizaci hlubokého stabilizačního systému (HSS). Při cvičení se rozvíjí i senzomotorika.
Cvičení na nestabilních plochách – cvičení se speciálními pomůckami, kdy dochází ke zpěvnění hlubokého stabilizačního systému (HSS, „core“) lidského těla.
Další sportovní aktivity – strečink na anatomických základech, cvičení PIR, kalanetika, snowboarding, lyžování etc.

Služby poskytujeme v následujícíh jazycích:

zavřít

Nahlásit příspěvek

Máte pocit, že takový příspěvek by tu neměl být? Popište nám prosím, co vám na příspěvku vadí.