Najdi Pomoc

Doc. MUDr. Eva Malá, CSc.

Psychiatr
Klánova 62 Praha 4 Naplánovat trasu

Psychiatr pro děti, adolescenty a dospělé

Psychiatr pro děti, adolescenty a dospělé

Promovala v r. 1963 na lékařská fakultě UK (FDL UK) v Praze a po roční praxi na neurologii a pediatrii v nemocnici v Klatovech se stala vědeckým aspirantem na Psychiatrické klinice LF UK Praha a na IPVZ. Postupně skládala atestace z pediatrie, I.a II. atestaci z psychiatrie, atestaci z pedopsychiatrie, úspěšně obhájila titul kandidátky věd a v roce 1992 se habiliovala jako docentka psychiatrie na 1. LF UK. V 70. letech se podrobila psychoterapeutickému výcviku (SUR), v letech 83–86 byla vedoucí výcviku psychoterapie pod supervizí a v letech 88–96 se stala vedoucí psychoterapie sebezkušenostních skupin pro lékaře, psychology a ostatní zdravotnické profese.

Absolvovala také výcvik v akupunktuře a od roku 1970 působí jakou soudní znalec v oboru dětské a dorostové psychiatrie.
38 let pracovala na Psychiatrické klinice UK Praha a pak na Dětské psychiatrické klinice UK a FN Motol Praha - z toho 15 let (1991–2006) ve funkci vedoucí subkatedry dětské psychiatrie v Institutu postgraduálního vzdělávání. Spolu s prof. Dr. J. Fischerem, DrSc. a později s prof. Dr. J. Mečířem, DrSc. a nakonec sama, vyškolila kolem 200 pedopsychiatrů.

V roce 2005 získala Kuffnerovu cenu za monografii Schizofrenie v dětství a adolescenci a v roce 2010 další Kuffnerovu cenu jako spoluautor monografie Soudní psychiatrie a psychologie.
Je vdaná, má 2 děti.

Služby poskytujeme v následujícíh jazycích: Čeština

zavřít

Nahlásit příspěvek

Máte pocit, že takový příspěvek by tu neměl být? Popište nám prosím, co vám na příspěvku vadí.