Najdi Pomoc

Výsledky vyhledávání: Lidové léčitelství

Slovník pojmů

Najdi další pomoc - lidové léčitelství

Lidové léčitelství je soubor tradičních postupů při uzdravování lidí anebo zvířat. Jeho součástí jsou jak dlouhým pozorováním získané poznatky o fungování organizmu, tak pověrečné představy či magie. Jistá míra znalostí zdravovědy byla součástí běžného vědění domácností, ale se závažnějšími anebo méně častými problémy se chodilo za odborníky-léčiteli. Léčitelská tradice se většinou dědila v rámci rodiny. Léčení pomocí bylin je doloženo už u starých Slovanů. Po roce 1948 bylo lidové léčení zakázáno, ale od roku 1989 zažívá jakousi renesanci. Nejčastější léčitelskou metodou v českých zemích bylo bylinkářství, ale užívala se také magie, méně masírování, napravování kloubů, porodnictví (babictví), dokonce některé chirurgické zákroky. Samostatnou kapitolu tvoří léčení užitkových zvířat.

Odborné články

Nic nenalezeno

odborné kontaky

img

THERAPY CENTRE

Najdi další pomocPraha 3, Vinohrady

Náš tým odborných terapeutů pomáhá dětem i dospělým pomocí alternativních terapií. Na základě komplexní diagnostiky každému klientovi vypracujeme individuální terapeutický plán, který odráží jeho potřeby. Umíme pomoct s obyčejnou rýmou, gynekologickými problémy, ale také chronickými problémy jako jsou bolesti zad nebo vyhřezlá plotýnka. Speciální péči věnujeme postiženým klientům, pro které organizujeme intenzivní neurorehabilitační pobyty. Jako v bavlnce se budou cítit ženy s různými gynekologickými obtížemi, ale i ty, které si přejí otěhotnět.

img

Mgr. et Mgr. Petra Yamuna Wolf

Najdi další pomocPraha 7, Holešovice

Intuitivní terapie a Šamanské léčení

img

Ing. Pavel Vrbický

Najdi další pomocHradec Králové

Provádíme tréninky pozitivních změn pomocí metody propojující koučink, kineziologii a pozitivní myšlení. Poradna pro osobní rozvoj, zdraví a partnerské vztahy. Odstranění psychických bloků, práce s energiemi. Koučink a terapie on-line.

img

MUDr. Lucie Joklová

Najdi další pomocPlzeň, Východní Předměstí

Odborná poradna komplexní péče o tělo a duši s využitím psychosomatických konzultací, kineziologie a práce s tělem.

img

PhDr. Miloš Sládek

Najdi další pomocPraha 4

Lektor a terapeut, zaměření: Ájurvéda, Čínská medicína, Akupresura, Psychoterapie a alternativní diagnostika, Faster EFT, Reiki, Grafologie a grafoanalýza

img

MANHIR

Najdi další pomocPraha 4, Lhotka

Poskytujeme poradenskou diagnostiku osob a životního prostředí. Prodáváme léčitelské pomůcky.

img

Dagmar Vorlová

Najdi další pomocChlum Svaté Maří

Poskytuji terapii emočního těla, asociační terapie a rodinné konstelace.

img

Jarmila Krestová

Najdi další pomocPraha, Hostivař

Nabízím služby psychoterapeuta alternativních metod, hypnoterapeuta, dále hlubinnou abreaktivní psychoterapii. Pořádání seminářů a přednášek. Potom co jsem dokázala pomoci sobě cítím, že mým úkolem je pomáhat ostatním.

img

Studio Danah - Dana Hodanová

Najdi další pomocPraha 8, Karlín

Poskytujeme soukromé poradenství a pomoc při řešení problémů v oblasti dyslexie, bolesti hlavy, alergie, akutních a chronických stavů. Zaměřujeme se na pomoc při lehkých mozkových disfunkcích. Upravujeme alergické reakce, mentální anorexii, závislosti, imunitní reakce a obranyschopnost.

img

APAS akademie osobního rozvoje, s.r.o.

Najdi další pomocPlaná nad Lužnicí

Nabízíme školení i kurzy osobního rozvoje, pro posílení vnitřní motivace, emoční inteligence, manažerských, lektorských či prodejních dovedností. Pořádáme workshopy, semináře, teambuildingové a outdoorové akce. Zaměřujeme se na restart mysli a těla. Zajišťujeme kondiční terapie.

img

Eliška Mošnerová

Najdi další pomocChoceň

Nabízím řešení problémů v oblasti zdraví, vztahů a neplodnosti.

img

Ing. Petr Šimek

Najdi další pomocRudolfov

Léčitel nabízející služby v oblasti etikoterapie a psychologie.

img

JUDr. Zuzana Martínková

Najdi další pomocPlzeň

Nabízím konzultace týkající se diagnostiky stavu orgánů fyzického těla a sestavení vhodné bylinkové směsi nebo objednání se na kraniosakrální terapii.

img

Lenka Veselková

Najdi další pomocÚstí nad Orlicí

Zaměřuji se na poradenství a individuální nebo párovou terapii. Zabývám se všemi tématy, které klienti přinášejí. Pracuji na základě osvojených technik, osobních zkušeností a intuice.

img

Šárka Valešková - zrozeni v lásce

Najdi další pomocPraha 8

Jsem laktační poradkyně, lektorka Jemného zrození – Hypnoporod, lektorka nošení dětí v šátku, specialistka na zpracování placenty a dula. Nabízím předporodní kurzy.

img

MUDr. Zbyněk Mucha s.r.o.

Najdi další pomocPodivín

Ambulance pro děti a dorost. Klasická medicína bílých šamanů, homeopatie, laktační poradenství, EAV metoda, ušní akupunktura, terapie dle Dr. R. R. Rifa

img

Mgr. Zdenka Andrýsková

Najdi další pomocBrno

Jedinečným a laskavým způsobem nabízím podporu proměny energetického pole člověka. Pracuji s čistým uvědoměním, s jediným místem, ze kterého se člověk může skutečně uzdravit.

img

VivaVita

Najdi další pomocDomažlice

Nabízíme Hatha jógu, masáže, kosmetiku či rehabilitace. Zaměřujeme se také na etikoterapie, počítačovou kineziologii, diamantovou mikrodermabrázi, baňkování, masáže horkými kameny, Bowenovou tlakovou masáž, muzikoterapii a další. Pořádáme i zájezdy k moři.

img

Zdeněk Markvart

Najdi další pomocDěčín

Relaxační a léčebné masáže. Aromaterapie. Arteterapie a další.

img

Zdeněk Procházka

Najdi další pomocOstrava

Výklad karet a věštění. Nabídka alternativní medicíny a poradenství v oblasti bydlení. Zabývám se také hlubinnou duchovní psychologií, partnerskými vztahy, minulými životy, čtením z fotografií či z písma, osobními schopnostmi.

img

JUDr. Kateřina Hybešová

Najdi další pomocPraha 4

Nabídka kraniosakrální osteopatie a bylinné terapie.

img

Oáza Harmonie

Najdi další pomocBohumín

Léčení duše a těla. Regresní terapie, energetické obrazy, výklad karet, rekonektivní léčba.

img

Poradna přístav 69

Najdi další pomocPraha 9, Dolní Počernice

Šamanská léčitelská poradna. Alternativní medicína. Semináře.

img

Blanka Malá

Najdi další pomocPardubice

Léčba těla, duše i životních úskalí karmickým poradenstvím, energií, diagnostikou podle TCM, kurzy – práce s jednotlivci i kolektivy. Nabízím věštění, numerologii a léčitelství. Provádím odblokování psychických bloků, diagnostiku psychických bloků, pomoc v období nemoci a při řešení partnerské krize.

img

Salvia - zdravá výživa

Najdi další pomocJihlava

Prodejna se zdravou výživou, která mj. nabízí i diagnostiku imunitního systému, vytestování a doporučení preparátů či doporučení terapie, energetická detoxikace a SRT duchovní odblokování.

img

SUNNY - WAY - Simona Šatránová

Najdi další pomocNový Jičín

Naše firma SUNNY-WAY -tři cesty k rozvoji se zabývá rozvojem osobnosti a také komplexní prací s podvědomím. Naším cílem je pomoci všem, kteří mají zájem pochopit sebe a celkově okolní svět. Pracujeme s různými metodami ve kterých používáme esoteriku, psychologii a silné energie.

img

MUDr. Jana Sanchezová

Najdi další pomocOlomouc

Akupunktura, aromaterapeutické masáže, bylinná terapie, hypnóza, metoda RUŠ a další léčba.

img

Ing. Aleš Vrana

Najdi další pomocPraha 6, Dejvice

Učím klienty srovnat si myšlenky a ovládat je. Pomáhám najít sebe sama, případně učím být empatický.

img

Jarmila Karbanová

Najdi další pomocStrančice

Nabízím poradenství a sestavování bylinných čajů, prodej bylinných směsí, Hypnoterapie, REIKI, TFT, masáže pomocí baněk.

img

René Müller

Najdi další pomocVyškov - předměstí

Léčitel, který nabízí výklad karet, léčení a Reiki kurzy. Léčení různých fyzických a psychických potíží-také ochrnutí, deprese, astma, artritida, cukrovka-diabetes, borelioza.

img

LOMAG - cesta Klíčů

Najdi další pomocHradec Králové

Cesta Klíčů je cesta středu a umírněnosti. Pomocí účinných technik, meditací a filozofie jógy lze dojít odspodu až nahoru s vyzkoušenými a osvědčenými prostředky. Upevňuje zdraví těla a navozuje klid mysli. Je pro každého, kdo hledá směr, nebo si chce ujasnit svoji cestu a řídit svůj vývoj sám, bez závislosti na vnějším okolí.

img

NERO CENTRUM, spol. s r. o

Najdi další pomocPraha 8, Libeň

Na základě alternativních metod, kvantové psychologie, magie, esoteriky i vědecky uznávaných metod můžete najít cestu ke šťastnému a spokojenému životu.

img

Martina Krejzová

Najdi další pomocPardubice, Staré Čívice

Nabízím léčitelské služby, reiki, vztahovou terapii a psychosomatiku nemocí. Provádím také harmonizace čaker pro předejití nemoci a harmonizaci celého těla. Terapie je vhodná i při rekonvalescenci, léčení různých zranění a po operacích.

img

Čas na povídání

Najdi další pomocPraha 1, Nová Město

Nabízím Vám setkání u šálku dobré kávy či čaje v útulném prostředí v Praze 1. Můžete se ptát, povídat nebo poslouchat. Mezi poskytované služby patří automatická kresba, reiki shamballa, léčení nemocí, dále kraniosakrální terapie, dornova metoda a masáže.

img

Hana Körnerová

Najdi další pomocChrást

Zabývám se Poradnou pro rozvoj osobnosti, kde pracuji s každým člověkem individuálně. Jde především o léčení duše za pomoci napojení, meditace. Dále jsou nabízeny masáže v masážním a relaxačním studiu.

img

Daniela Plevová

Najdi další pomocPardubice

Základem mé činnosti v soukromé poradně je práce s univerzálními principy, z nichž následně vycházejí naše životní hodnoty. Chybí-li nějaká, nebo není-li s námi v souladu, pak dochází k problémům a následně i ke krizi. Řešením je změna nefungujícího úhlu pohledu a vyladění původní, nefunkční životní hodnoty – vytvoření nového, aktuálního znění podle individuality, věku, zkušeností, situace, …. a životních podmínek klienta. Jde o celkové obnovení stability.

img

Radomir Pieter

Najdi další pomocMost

Věnuji se alternativní, přírodní a celostní medicíně. Zaměřuji se na zdravou stravu, bylinky, vitamíny, minerály, kermické a psychické příčiny nemocí, úpravu životního stylu a další.

img

Irena Voigts Peráková

Najdi další pomocPraha 9, Střížkov

Léčitelstvím se zabývám na plný pracovní úvazek od roku 1995. Pracuji s klienty osobně, nebo na dálku.

img

Elena Chmelová

Najdi další pomocRohatec

Poskytujeme konzultace při psychických a fyzických obtížích, provádíme harmonizace či léčení barvami a pořádáme semináře.

img

Hana Dvorská

Najdi další pomocPlzeň

Pořádám kurzy jemné egyptské energie Isis Seichim Reiki. Věnuji se alternativní medicíně a léčitelství. Nabízím léčení pomocí metody EFT. Vykládám tarotové a andělské karty. Organizuji také sezení nad čajem o významu tvoření pozitivní a negativní energie v běžném životě.

img

Celostní Zdraví - Daniel Čépe

Najdi další pomocRychnov nad Kněžnou

Profesionální pomoc při řešení psychických a fyzických potíží. Opravujeme veškeré bolesti: zad, kloubů, svalů, hlavy, pooperační. S Yuen Method to jde přímo na místě a natrvalo. Psychická trápení z vás vypustíme během minut - funkční princip. Na kurzech vás naučíme jak opravit sebe i blízké.

img

Ing. arch. Věra Burešová - Celeborn

Najdi další pomocSentice

Nabídka metody SRT, individuálních konzultací a terapií. Poskytuji léčení pomocí energetických obrázků, esence volně žijících zvířat – pohled na Vaši situaci formou konzultace, výběr vhodné kombinace. Pořádám semináře s obrázky na různá témata.

img

Ivan Gellner - léčitel

Najdi další pomocBrno

Zabývám se léčením nemocí a odstraňováním závislostí na dálku i bez spolupráce nemocného. Zaměřuji se na léčení epilepsie a imunity a pomoci při HIV/AIDS. Pomáhám odstraňovat závislosti na alkohol, drogy a automaty. Dokážu vyléčit nebo alespoň výrazně ovlivnit mnoho druhů nemocí a problémů.

img

Zelená Medicína - Mgr. Nicol Mlynáriková

Najdi další pomocBeroun

Očištěte své tělo. Pomohu Vám s řízenou detoxikací. Řízená a kontrolovaná detoxikace podle MUDr. Josefa Jonáše patří mezi alternativní metody přírodní medicíny. Metoda se zabývá očišťováním těla od toxinů různého původu, což má pozitivní vliv na chronické zdravotní potíže.

img

Regrese.net

Najdi další pomocChoceň

Nabízíme holistickou regresní terapii. Unikátní metodu spojující klasické regresní techniky, hypnózy a hypnoterapie, energetické léčení, úrovně duší, terapie těla (Body terapie), práce s emocemi, léčení současného i minulého života na více úrovních najednou.

img

ASTRAGAL

Najdi další pomocLitomyšl

Léčení, psychologická konzultace, poradenství v duchovní oblasti a osobním růstu. Odborný výklad karet.

img

Mgr. Pavla Štěpničková

Najdi další pomocPraha 1

Soukromá praxe nabízející individuální psychoterapii a spirituální léčbu.

img

Šárka Čechová

Najdi další pomocUherské Hradiště

Certifikovaný poradce pro SUPERTRONIC firmy ENERGY Group a.s.

img

Křištálová univerzita

Najdi další pomocPraha 11

Škola věku Vodnáře pro každého. Jejím cílem je doplnění základního vzdělání člověka v oborech, které se nepřednáší na běžných školách. Tyto znalosti mohou pomoci každému z nás vyznat se v této nové době a poradit si v různých situacích, které budou přicházet.

img

Antonín Turek

Najdi další pomocTřebíč

Léčitel a poradce v oblasti diagnostiky, harmonizace zdraví a prostředí.

img

Dr. Alena Pavlíková

Najdi další pomocHradec Králové

Poradce pro regeneraci sil přírodními prostředky, odstranění stresu, náprava poruch učení.

img

Pavla Vondrušková - U Levandule

Najdi další pomocPlzeň, Jižní Předměstí

Poradenství pro zdravý životní styl a obchod se zdravými potravinami, biopotravinami a bylinami. Astrologická poradna.

img

Centrum Balsamina

Najdi další pomocKopřivnice

Centrum celostních terapií, psychologické poradenství, nutriční poradna.

img

Ženské kruhy

Najdi další pomocDobřichovice

Na našich kurzech navazujeme na tradici ženských kruhů, předávání ženské moudrosti a ženských rituálů, tak jak byly a dosud jsou praktikovány ve společnostech, kde ženství má váhu.

img

Správnou cestou - Dana Rýdlová

Najdi další pomocHradec Králové

Nabízím výklad karet osobně, po telefonu i Skypu, řešení pro vztahy, práci, zdraví, bydlení, finance, včetně firemního poradenství. Pomáhám při hledání správné cesty. Zabývám se numerologií, harmonizací těla i duše, čistím prostory, maluji energetické obrazy a mandaly. Pořádám přednášky a semináře.

img

I. Alternativní ambulance

Najdi další pomocPraha 10

Toto zařízení Vám má dopomoci k vyvolání harmonie vašeho těla, psychiky i fungování vašeho života jako takového v dané realitě.

img

Lenka Lipenská

Najdi další pomocPraha

Pomáhám Vám vidět skryté souvislosti Vašeho Života a skrze ně uzdravit a najít všechno, co hledáte.

img

MUDr. Kateřina Hynová

Najdi další pomocBenešov u Prahy

Homeopatie je léčebná, šetrná a hlavně bezpečná metoda bez vedlejších účinků, která je vhodná pro těhotné a kojící ženy, děti i seniory. Klasickou léčbu nenahrazuje, může ji však doplňovat. Léčí opakované a vracející se záněty, opakované infekce (rýmy, kašle, angíny, opary) zranění, úrazy, hnisání, alergie, pomáhá u monadazažívacích potíží, přepracování, přetížení, stresech i jiných potížích.