Najdi Pomoc

Výsledky vyhledávání: Muzikoterapie

Slovník pojmů

Najdi další pomoc - muzikoterapie

Muzikoterapie je součást léčebné pedagogiky. Metoda používá jako terapeutický prostředek hudbu. Hudba ovlivňuje vegetativní funkce lidského těla - srdeční rytmus, krevní tlak, dýchání, svalový tonus, motoriku, termoregulaci apod. Používá se ke zmírnění bolesti, úzkosti, strachu (např. při chirurgických nebo stomatologických zákrocích), u poinfarktových stavů, při léčbě dlouhotrvajících chorob (např. tuberkulózy).

Odborné články

Nic nenalezeno

odborné kontaky

img

EUNOIA

Najdi další pomocPraha 2

Každý z nás v průběhu svého života prochází zkouškami, které ho mohou posílit, anebo zkomplikovat další životní etapy. Často se nám nedaří najít rovnováhu mezi myšlením, cítěním a vůlí, což nám znemožňuje zdárně řešit životní situace. Naši zkušení terapeuté se společně s vámi budou zajímat o vaše aktuální životní výzvy, ať se již jedná o zásadní otázky, nebo každodenní starosti i radosti.

img

Jan Chromeček

Najdi další pomocPraha 2

Jan Chromeček vystudoval Akademii sociálního umění Tabor, kde je v současné době lektorem oboru Muzikoterapie.

img

PaedDr. Zdeňka Janhubová - OS Spirála

PsychologZábřeh

Poradenské, terapeutické a vzdělávací centrum

img

Speciálně pedagogické centrum Jihlava

PsychologJihlava

Speciálně pedagogické centrum Jihlava poskytuje péči dětem se zrakovým, mentálním, tělesným, sluchovým a řečovým postižením, dětem se souběžným postižením více vadami a dětem s poruchami autistického spektra. Je nedílnou součástí mateřské školy.

img

Eva Jungová

PsychologPraha, Modřany

Nabízím služby v oblasti diagnostiky zdravotních, pracovních a partnerských problémů, psychoterapie, práce s emoční pamětí, odblokovací techniky, komunikační dovednosti a nácvik, psychotroniky, využití automatické kresby a psychometrie, psychosomatiky, typologie, osobní koučink, muzikoterapie.

img

Mgr. Lada Chaloupková

PsychologPraha 9, Hloubětín

Nabízím pedagogicko-psychologické poradenství pro děti. Zabývám se rozvojem komunikace u zdravých i postižených dětí. Zaměřuji se na logopedii, aromaterapii, arteterapii, muzikoterapii, ergoterapii, rozvoj jemné a hrubé motoriky i masáže. Pořádám semináře.

img

Mgr. Zdeněk Šimanovský

Najdi další pomocPraha 3

Nabízíme terapii, osobní rozvoj a relaxace pro děti a dospělé.

img

Lecive-nastroje.cz

Najdi další pomocJablonec nad Nisou

Přinášíme vám širokou nabídku mimořádně kvalitních hudebních nástrojů, které jsou ideální pro různé druhy muzikoterapie, pro hudební výchovu ve všech typech škol i předškolních zařízeních, pro klinická, léčebná, rehabilitační i wellness centra i pro ústavy sociální péče.

img

René Král

Najdi další pomocSlaná

Poskytujeme služby v oblasti umělecké tvořivosti a terapie. Zabýváme se výukou hudby, muzikoterapií a umělecko-řemeslnou činností.

img

AVALONE

Najdi další pomocSedlčany

Nabízíme terapii pro dětské domovy, domovy pro seniory, nemocnice i hospice. Provádíme psychoterapie včetně muzikoterapie, taneční a pohybové terapie a zootoerapie. Poskytujeme poradenství i pomoc při realizaci propagace sociálních ústavů.

img

ZŠ a SŠ Credo, o.p.s.

Najdi další pomocOlomouc

Základní škola a Střední škola CREDO, o.p.s. je školou samostatně zřízenou pro žáky s kombinovaným postižením a pro žáky s poruchou autistického spektra.

img

ZŠ pro žáky se specifickými poruchami učení a MŠ logopedická Schola Viva, o.p.s.

Najdi další pomocŠumperk

Jsme úplná základní škola. Součástí je základní škola, mateřská škola, školní družina, školní klub, výdejna stravy a speciálně pedagogické centrum.

img

MŠ Červená Řečice

Najdi další pomocČervená Řečice

Provozujeme jednotřídní mateřskou školu pro 37 dětí s jídelnou. Nabízíme výuku anglického jazyka a plavání včetně kroužku muzikoterapie. Pořádáme výlety do muzeí, divadel, kin i do přírody.

img

Anna Steinerová

Najdi další pomocJeseník

Nabízíme volnočasové aktivity s prvky arteterapie, muzikoterapie a dramaterapie. Pořádáme kurzy v duchu knih Roberta Fulghuma. Nabízíme tématické pobyty.

img

Mgr. Jana Hronková

Najdi další pomocPraha 3

Nabídka psychoterapeutických služeb, psychologického poradenství a muzikoterapie.

img

Barevný strom

Najdi další pomocDobřichovice

Nabízíme aktivizační program pro seniory, kteří již nemohou zůstat sami delší dobu doma, v malém kolektivu. Pořádáme různá cvičení, zájmové aktivity, procházky, pracovní činnosti, hry či muzikoterapie.

img

Daniel Čada - Dajána

Najdi další pomocPraha 4, Pankrác

Relaxační centrum a zvukové lázně Dajána.

img

Klíč

Najdi další pomocTrutnov, Vnitřní Město

Občanské sdružení Klíč - práce s dětmi a mládeží

img

Mgr. Jitka Králíková

Najdi další pomocHranice

Nabízím celostní terapie, arteterapie a muzikoterapie.

img

Ateliér DÉLOS

Najdi další pomocPraha 9, Hloubětín

Výuka hry na hudební nástroje se zaměřením na lyru pro začátečníky i pokročilé, nabídka kurzů muzikoterapie a prodej terapeutických hudebních nástrojů.

img

Mgr. Michaela Plecháčková

Najdi další pomocOstrava

Muzikoterapie, workshopy bubnování, muzikorelaxace, koncerty, vzdělávání. Prodej hudebních nástrojů.

img

Dětská rehabilitace

Najdi další pomocHlučín

DĚTSKÁ REHABILITACE je samostatná příspěvková organizace města Hlučína a zároveň ojedinělé zařízení svého typu na území města a jeho okolí. Zařízení má dvě oddělení: ambulantní rehabilitaci a denní stacionář. Propojení rehabilitační péče s odborně vedeným denním programem ve stacionáři poskytuje dětem a jejich rodinám komplexní péči, která zvyšuje šanci na integraci dětí do běžného života.

img

Ing. Jana Remerová

Najdi další pomocBrno, Veveří

Harmonizace těla, Tibetské mísy, BarvoHRANÍ, MiskoHRANÍ, sebeTVOŘENÍ hrou

img

Radek Harvánek

Najdi další pomocPlzeň, Bolevec

Muzikoterapie má v sobě potenciál posunout člověka v mnoha různých oblastech dopředu. Muzikoterapie je způsob, jak uvolnit napětí a nabít novou energii – jak se cítit lépe díky aktivitám spojeným s hudbou. Muzikoterapie na člověka cíleně působí prostřednictvím slov, zpěvu, hraní na hudební nástroje, relaxace a pohybu s doprovodem hudby.

img

ReHaBilitace Kalač - NOVÝ JIČÍN

FyzioterapieNový Jičín

Služby jsou poskytovány klientům každého věku a pohlaví, kteří mají zájem o své zdraví a nebo chtějí změnit životní styl.

img

LMŠ Permoník

Najdi další pomocČerná Hora

Provozujeme lesní mateřskou školku se zaměřením na alternativní způsob výchovy. Kombinujeme znalosti alternativních pedagogických směrů a prvky Montessori a Waldorsfké pedagogiky. Nabízíme zájmové kroužky – turistický, keramický, muzikoterapii a Kreativní svět.

img

Studio Hari OM

Najdi další pomocMníšek pod Brdy

Nabízím pravidelné kurzy jógy, individuální lekce a semináře. Provádím muzikoterapii.

img

Jiřina Záhorčíková

Najdi další pomocOstrava, Moravská Ostrava

Nabízím čínskou tlakovou, shiatsu a manuální lymfatickou masáž. Zaměřuji se na cranio - sakrální osteopatii, Dornovu metodu a baňkování. Specializuji se také na muzikoterapii.

img

VivaVita

Najdi další pomocDomažlice

Nabízíme Hatha jógu, masáže, kosmetiku či rehabilitace. Zaměřujeme se také na etikoterapie, počítačovou kineziologii, diamantovou mikrodermabrázi, baňkování, masáže horkými kameny, Bowenovou tlakovou masáž, muzikoterapii a další. Pořádáme i zájezdy k moři.

img

Olga Zachariášová

Najdi další pomocRychnov nad Kněžnou

Poskytujeme fyzioterapeutickou péči dětským i dospělým klientům, cvičení pilates, ultrazvukovou liposukci či přístrojovou lymfodrenáž. Nabízíme také skořicové a rašelinové zábaly, laseroterapii, muzikoterapii, taipování, Vojtovu reflexní techniku, novorozeneckou, křišťálovou či energetickou masáž.

img

Mateřská škola Svatopluka Čecha

Najdi další pomocChrudim III

Provozujeme mateřskou školu s celkovou kapacitou 135 míst. K dispozici je školní jídelna. Součástí školy jsou speciální třídy pro zdravotně oslabené a postižené děti. Pro děti zajišťujeme canisterapii, muzikoterapii, výuku plavání a anglického jazyka. Možnost využití pěveckého kroužku.

img

Základní škola a praktická škola Beroun

Najdi další pomocBeroun

Státní praktická škola zajišťující výuku dvouletého oboru praktická škola. Vzděláváme studenty s poruchami řeči, lehkým mentálním postižením, středně těžkým a těžkým mentálním postižením, souběžným postižením více vadami a autismem. Nabídka logopedické péče, arteterapie, muzikoterapii a dalších.

img

Mateřská škola a Základní škola speciální NONA, o.p.s

Najdi další pomocNové Město nad Metují

Základní škola pro 44 dětí zajišťuje výchovu a vzdělávání dětí s mentálním postižením, kombinovanými vadami a autismem. Poskytujeme bazální stimulace, osobní asistence, canisterapii, muzikoterapii, dramaterapii, logopedii, rehabilitační cvičení a plavání. Navštěvujeme solnou jeskyni.

img

Mateřská škola speciální, Základní škola speciální a Praktická škola, Brno

Najdi další pomocBrno

Mateřská škola speciální, Základní škola speciální a Praktická škola, Brno, Ibsenova 1 je škola samostatně zřízená pro vzdělávání žáků s mentálním postižením, souběžným postižením více vadami a pro žáky s poruchou autistického spektra. Škola poskytuje vzdělávání podle vzdělávacích programů pro předškolní, základní a střední vzdělávání.

img

Duhová medicína, z.s.

Najdi další pomocJičín, Nové město

Najdete u nás tradiční čínskou medicínu, kraniosakrální terapii, rehabilitaci, muzikoterapii, emoční terapii, astroterapii, homeopatii, pravidelné cvičení jógy, qi gongu, masáže, semináře. Pořádáme kurzy pro školy a firmy.

img

Mateřská škola Horažďovice

Najdi další pomocHoraždovice

Mateřská škola pro 127 dětí s jídelnou. Výuka je zaměřena na estetickou a ekologickou výchovu. Nabízíme pobyt ve školce vyzkoušet nanečisto, poradenství, logopedickou péči, půjčování odborné literatury. Pořádáme zájmové aktivity, dílny pro rodiče, pěvecký sbor, muzikoterapii a další.

img

Studio ReGeNa

Najdi další pomocNový Jičín

Provádím masáže Dornovou metodou, lymfodrenáže, lymfatické a Breussovy masáže, spinal touch a neinvazivní či ultrazvukou liposukci. Nabízím cvičení pro zaměstnance, masáže pro těhotné ženy a teplé aroma obklady. Zabývám se muzikoterapií a tlakovou masáží nohou.

img

Centrum Harmonie - Romana Farna

Najdi další pomocOstrava, Moravská Ostrava

Nabízím klasické, reflexní, lymfatické, čínské tlakové i thajské masáže. Provádím baňkování, moxování, těhotenské masáže a zabývám se muzikoterapií i kraniosakrální terapií. Poskytuji medovou detoxikaci a masáž. Provozuji lektorskou činnost, vedu meditace a prodávám dárkové poukazy.

img

Savita music

Najdi další pomocHolčovice

Nabídka muzikoterapie, jógy a meditace. Zabýváme se jak individuálními tak i skupinovou muzikoterapií. Nabízíme vám řadu specializovaných kurzů a seminářů věnovaných hlubším aspektům rozvoje osobnosti, sebepoznávání, jógy, hudby i transpersonálních technik.

img

Akademie Alternativa, s.r.o.

Najdi další pomocOlomouc

Vzdělávání v oblasti uměleckých terapií. V nabídce jsou tříleté a pětileté víkendové studijní obory. Zaměřujeme se především na specializované obory muzikoterapie, arteterapie, dramaterapie, tanečně - pohybová terapie, muzikoterapie - pěvecké a hlasové metody či umělecké terapie.

img

Oblastní charita Hodonín - Rodičovské centrum Sluníčko

Najdi další pomocDolní Bojanovice, Úvoz

Pořádání volnočasových aktivit a programů pro maminky i jejich potomky. Vedeme výtvarné a rukodělné dílny. Provádíme muzikoterapie, dramaterapie a arteterapie. Pořádáme různé semináře a besedy s odborníky. Organizujeme táboráky, výlety a další akce.

img

Klub Maják Hořice, o.s.

Najdi další pomocLibonice, Hořice

Sdružujeme zdravotně postižené děti, mládež, dospělé a jejich přátele. Nabízíme rehabilitační plavání, tvořivé dílny a Muzikoterapie. Zaměřujeme se na práci se zdravotně postiženými dětmi, mládeží a dospělými. Pořádáme kulturní a společenské akce, výlety, turnaje, besídky i víkendové pobyty.

img

U rozcestí, o.s.

Najdi další pomocChoustníkovo Hradiště

Nabídka služeb v oblasti canisterapie a hiporehabilitace. Výcvik terapeutických psů pro klienty a zajištění enviromentálního vzdělávání. Zajišťujeme ochutnávku dalších podpůrně rehabilitačních a speciálně pedagogických technik jako jsou arteterapie, muzikoterapie, logopedická prevence a další.

img

Mateřská škola Eliška

Najdi další pomocOpava, Předměstí

Mateřská škola pro 72 dětí s jídelnou. Zajištění předškolního vzdělávání se zaměřením na zrakové postižení a na vady řeči. Provádění logopedické a pleoptické péče včetně muzikoterapie, hipoterapie, hydroterapie či canisterapie. Nabízíme pro děti saunování v infrasauně i cvičení jógy.

img

Akademie sociálního umění Tábor

Najdi další pomocPraha 2, Vinohrady

Rozvíjíme znalosti a dovednosti v oblasti léčebné pedagogiky a sociálně umělecké terapie.

img

Pink Crocodile School

Najdi další pomocPraha 9, Letňany

Provozujeme mateřskou školu. Jedna třída je mezinárodní česko-anglická a druhá třída je určena pro děti s kombinovaným postižením. Pořádáme zájmové kroužky, besedy, výlety či tématické dny. Nabízíme fyzioterapie, logopedii a jazykovou terapii, canisterapie a muzikoterapie.

img

Irena Filáková

Najdi další pomocVsetín

Provádím intuitivní masáže, lymfatické masáže, lávové kameny, ale hlavně srovnávání páteře Dornovou metodou včetně hloubkové terapie a muzikoterapie, kde se pomocí jemného zvuku alikvot děje hluboké čištění buněk, nejen na fyzické úrovni. Člověk pak cítí hluboké uvolnění a vnitřní klid.

img

Centrum Bazalka

Najdi další pomocČeské Budějovice 4

Základní škola pro 18 žáků. Vzdělávání dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.

img

Domov pro seniory Doksy

Najdi další pomocDoksy

Provoz domova pro seniory a denního stacionáře. Nabídka terénní pečovatelské služby. Domov také zajišťuje několik volnočasových aktivit včetně muzikoterapie a aromaterapie, malování, sportovních her či kulturních programů. Prosazujeme individuální přístup.

img

Centrum hiporehabilitace Mirákl o.p.s.

Najdi další pomocKralupy nad Vltavou

Nabízíme provádění hiporehabilitace, ale i canisterapie, muzikoterapie a dalších druhů terapií, které jsou určeny zejména pro postižené děti. Zajišťujeme kurzy, praxe a stáže pro odbornou veřejnost a výcvik hiporehabilitačních koní.

img

Domov pro seniory v Chebu

Najdi další pomocCheb

Nabízíme kompletní pečovatelské služby seniorům. Kapacita objektu je 80 lůžek. K dispozici jsou jedno a dvou lůžkové pokoje se sociálním zařízením. Pro seniory pořádáme tréninky paměti, muzikoterapie, kroužek poezie a zpěvu, kroužek ručních prací, různé soutěže, promítání filmů, přednášky a další.

img

Ústav sociální péče Křižanov

Najdi další pomocKřižanov

Vytváření podmínek k prevenci sociální izolace dětí od 3 let s mentálním postižením a mládeže i dospělých s přidruženými a kombinovanými vadami.

img

Monte školka Olomouc

Najdi další pomocOlomouc, Povel

Přijímáme děti od 2 let k pravidelné i pružné docházce. Nabízíme 10 let zkušeností - muzikoterapie, angličtina, kanisterapie a další. Nabízíme také kurzy s Dr. Evou Štarkovou.

img

Soukromá mateřská škola Sluníčko

Najdi další pomocOstrava, Poruba

Přátelská mateřská školka s kapacitou 24 dětí. Nabídka předškolního vzdělávání. Specializujeme se na rozvoj hudebních, výtvarných, dramatických a pohybových schopností dětí. Nabízíme kroužek arteterapie, muzikoterapie i keramiky.

img

Báječná školička

Najdi další pomocOlomouc, Černovír

Provoz soukromé mateřské školy s individuálním přístupem a malým počtem dětí ve třídě. Zaměřujeme se na sportovní, hudební, lesní, dramatické a kreativní aktivity a předškolní přípravu. Pro děti již od dvou a půl let. Pro děti je přichystána muzikoterapie, maňáskové divadlo a logopedické chvilky.

img

Vzdělávací centrum CREATIS

Najdi další pomocBrno, Veveří

Hlavní náplní je vzdělávání jak široké veřejnosti, tak odborníků z řad pedagogických a pomáhajících profesí. Realizace kurzů, seminářů a volnočasových činností především v umělecké oblasti.

img

Domov pro seniory Sokolnice

Najdi další pomocSokolnice

Zajišťujeme sociální služby s individuálním přístupem k seniorům, kteří mají sníženou soběstačnost. Poskytujeme ubytování a stravování 120 klientům.

img

Domov pro seniory Vratislavice nad Nisou

Najdi další pomocLiberec

Poskytujeme domov pro seniory a domov se zvláštním režimem pro osoby se sníženou soběstačností. K dispozici je celkem 96 míst. Zajišťujeme zdravotní a ošetřovatelské služby, sociální služby, zájmovou činnost a aktivizace, kulturní program. Pořádáme muzikoterapie, výlety a rehabilitační cvičení.

img

Základní škola praktická, Základní škola speciální a Mateřská škola

Najdi další pomocKladno

Praktická a speciální základní škola pro 89 žáků s jídelnou a družinou určená pro děti s různým postižením, vadami a pro děti po těžkých úrazech. Nabídka výtvarného, keramického, dramatického a sportovně turistického kroužku, canisterapie, muzikoterapie a terapie dotykem.

img

Dětský domov, Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola Zlín

Najdi další pomocZlín

Základní škola speciální a praktická pro 70 žáků s družinou a jídelnou. Pro děti nabízíme kroužek zumby, počítačový, sportovní a muzikoterapie.

img

Dům klidného stáří Glossus, s.r.o.

Najdi další pomocLuže

Provoz domova pro seniory s komplexní a nepřetržitou péčí. Zajišťujeme celodenní stravování. K dispozici jsou jednolůžkové až čtyřlůžkové pokoje se společným sociálním zařízením na chodbě. Zajišťujeme kadeřnické služby včetně pedikúry, muzikoterapie, ergoterapie, canisterapie či aromaterapie.

img

Mgr. Josef Pochylý

Najdi další pomocBřeclav

Kurzy sebepoznání za pomoci muzikoterapie, psychogymnastiky, arteterapie, dramaterapie - psychodrama, korektivní rekapitulace cestou přímé interakce. Možnost inventury vlastní osobnosti, využívání relaxačních, projektivních, dotykových technik a dalších.

img

Regrese.net

Najdi další pomocChoceň

Nabízíme holistickou regresní terapii. Unikátní metodu spojující klasické regresní techniky, hypnózy a hypnoterapie, energetické léčení, úrovně duší, terapie těla (Body terapie), práce s emocemi, léčení současného i minulého života na více úrovních najednou.

img

Ing. Eva Butzke

Najdi další pomocNeratovice

Nyní nabízím online poradenskou službu, kdy prostřednictvím e-mailu a nebo Skypu je možné se mnou konzultovat Váš zdravotní stav a také mezilidské vztahy v rodinách či na pracovišti. Můžu Vám pomoci odhalit Vaše přednosti a nedostatky a pomoci najít cestu, jak se s nimi vyrovnat. Na základě lepšího poznání a porozumění sama sobě a svým přirozeným potřebám pak můžete najít své místo v životě a třeba také novou práci.

img

Mgr. Tomáš Beníček

Najdi další pomocBrno, Brno - Líšeň

Arteterapeut, taneční terapeut, speciální pedagog, školní logoped, výtvarník, amatérský tanečník, akreditovaný lektor arteterapie, lektor seminářů pro odbornou i laickou veřejnost.