Najdi Pomoc

Výsledky vyhledávání: Neurofeedback

Slovník pojmů

Najdi další pomoc - neurofeedback

Neurofeedback, známý také jako EEG biofeedback, nám prostřednictvím přesně cílené zpětné vazby přináší informaci o tom, jak jsou naladěny mozkové vlny v určitém okamžiku a v určité oblasti hlavy. Mozek se prostřednictvím takového tréninku učí regulovat svou elektrickou aktivitu tak, aby fungoval co nejefektivněji. V současnosti se setkáváme s různorodým pojmenováním samotného přístroje i metody EEG biofeedback – kupříkladu brainfeedback či nyní nejčastěji užívaný termín neurofeedback.

Odborné články

011 / Neurofeedback: fakta versus mýty

Od rýže v ústech k léčbě epilepsie. 1. část "Neurofeedback je dalším z pseudovědeckých přístrojů, které z lidí jen tahají peníze," dočetl jsem se na jakémsi blogu na webu Psychology Today. Četné výzkumy a klinické zkušenosti po celém světě však dokazují, že neurofeedback pomáha širokému spektru klientů s psychickými těžkostmi. Pojďme se povídat, oč skutečně jde.

odborné kontaky

img

THERAPY CENTRE

Najdi další pomocPraha 3, Vinohrady

Náš tým odborných terapeutů pomáhá dětem i dospělým pomocí alternativních terapií. Na základě komplexní diagnostiky každému klientovi vypracujeme individuální terapeutický plán, který odráží jeho potřeby. Umíme pomoct s obyčejnou rýmou, gynekologickými problémy, ale také chronickými problémy jako jsou bolesti zad nebo vyhřezlá plotýnka. Speciální péči věnujeme postiženým klientům, pro které organizujeme intenzivní neurorehabilitační pobyty. Jako v bavlnce se budou cítit ženy s různými gynekologickými obtížemi, ale i ty, které si přejí otěhotnět.

img

Therapy CENTRE - Neurofeedback

Najdi další pomocPraha 3, Vinohrady

Během úvodní diagnostiky metodou Neurofeedback (EEG biofeedback) zjistíte, jak jsou naladěny mozkové vlny v určitém okamžiku a v určité oblasti hlavy. Diagnostika prozradí, zda se např. mozek dítěte vyvíjí dle předpokladů. Výsledky slouží také jako podklad pro práci logopeda (u dětí s poruchami učení) nebo jiných specialistů. Pravidelné tréniky mozek učí regulovat svou elektrickou aktivitu tak, aby fungoval efektivněji. U zmiňovaných dětí se například často eliminují školní problémy. Ke každému klientovi však přistupujeme specificky a na základě výsledků diagnostiky navrhneme optimální terapeutický plán. Tato metoda je bezbolestná, neinvazivní.

img

EEG biofeedback Brno

Najdi další pomocBrno

Nenáročná metoda, jak vylepšit Vaší pamět, zlepšit pozornost i soustředění, nespavost i stres.

img

Mirka Slámová

Najdi další pomocJablonec nad Nisou

Homeopatická poradna nabízí léčbu metodami moderní homeopatie - jednoho ze směrů alternativní medicíny. Zajišťujeme homeopatické poradenství k obnovení, prevenci a udržení zdraví lidí všech věkových kategorií.

img

EEG Biofeedback Istititut

Najdi další pomocPraha 6

Naše firma se zaměřuje na pomoc s neurologickými a psychologickými obtížemi metodou EEG Biofeedback, s největším důrazem na poruchy pozornosti s hyperaktivitou (ADHD) a s ní často provázanými poruchami učení a dalšími dysfunkcemi (Dyslexie, Dysortografie, Dysfázie a další) u dětí, u dospělých pak nejčastěji řešíme nedostatek výkonnosti a motivace, chronickou únavu, a také stres, úzkost, poruchy spánku, přepracovanost a neurózy.

img

EEG Biofeedback Ilona Mašlonková

Najdi další pomocOstravice

Nabízím poradenství a tréninky v oblasti posilování aktivace nervové soustavy, pozornosti či soustředění a sebeovládání.

img

PhDr. Jiří Tyl

PsychologPraha 6

Klinický psycholog, psychoanalytický psychoterapeut, Biofeedback terapeut. Zakladatel psychologického centra a institutu EEG Biofeedback.

img

Mgr. Ludmila Hudcová

Najdi další pomocBeroun

Jsme nestátní zařízení, které je svoji koncepcí zaměřené na poskytování služeb v oblasti primární a terciální prevence.

img

Mgr. Ing. Alena Hauptmanová

Najdi další pomocPraha

Metody aktivace mozkové činnosti pro Vás a Vaše nejbližší.

img

Agentura Vlasta

Najdi další pomocPoděbrady

Mgr. Vlasta Dubinová, zakladatelka Agentury Vlasta, speciální pedagog, psychoped, neurofeedback terapeut.

img

Mgr. Olga Hložková

Najdi další pomocBoskovice

Nabízím poradenství v oblasti rozvoje osobnosti. Zajišťuji nápravy poruch učení, dysgrafie, dyslexie a nápravu lehkých mozkových dysfunkcí.